“We willen water hergebruiken, omdat we afgelopen zomers zagen dat er veel droogte was. En dus gebrek aan water. Het is dan raar om toiletten door te spoelen met drinkwater.”
Marc Ruijtenberg, eigenaar Strandpark De Zeeuwse Kust
Water opvangen, zuiveren en hergebruiken
Strandpark De Zeeuwse Kust bouwde een testinstallatie bij één van de toiletgebouwen. Samen met Semilla Sanitation plaatste ze een installatie van Nijhuis Saur Industries. Met de installatie wordt het water van de douches en wasmachines opgevangen, gezuiverd en gebruikt om de wc’s mee door te spoelen. De installatie gaat waterverspilling tegen: iedere keer als je doucht, kun je drie keer de wc doorspoelen.
Eerste stap naar waterbesparing
De testinstallatie heeft laten zien dat wat het park wil bereiken mogelijk is. De volgende stap is om een vaste installatie te plaatsen bij het sanitair gebouw. Ook in de rest van het park worden aanpassingen doorgevoerd. Zo krijgen de nieuwe aardgasloze chalets ook een apart leidingnet voor toiletspoelwater, en wordt er bij de verbouwing van het zwembad en strandpaviljoen gekeken naar waterbesparende mogelijkheden.
Maatschappelijk belang
Alle plannen moeten ervoor zorgen dat Strandpark De Zeeuwse Kust in 2028 de helft minder drinkwater gebruikt. Dat is goed voor de portemonnee, maar heeft ook zeker maatschappelijke redenen, aldus Marc Ruijtenberg.
Drie campings, één doel
Camping Weltevreden is één van de drie Zeeuwse campings die meedoet aan het pilotproject duurzaam watergebruik. Dit project wordt gefinancierd door het Zeeland in Stroomversnelling subsidietraject en Provincie Zeeland. Meer informatie? Neem contact op met onze projectmanagers.
Bekijk de resultaten