Wat kun je doen om je bedrijf digitaal sterker te maken?

Die vraag stond centraal tijdens een inspirerend programma met drie keynote sprekers: een ethisch hacker, een politiechef en een security evangelist. Elk met hun eigen blik op digitale dreigingen én praktische handvatten om je bedrijf weerbaarder te maken.

Wat namen we mee uit het plenaire programma?

Harm Teunis (ESET Nederland) liet zien hoe cybercriminelen in het tijdperk van AI steeds slimmer worden. Zijn boodschap: hackers hacken niet, ze loggen in. Zijn tips waren concreet en praktisch. Beveilig élk systeem, update alles vanaf de buitenkant en help je medewerkers ook thuis veilig te werken. Preventie begint bij bewustwording én doen.

Tim de Kraker (Politie Zeeland) gaf een inkijkje in hoe politie en justitie omgaan met digitale criminaliteit. Zijn waarschuwing: onderschat de impact van een aanval niet. Cybersecurity raakt direct het vertrouwen van klanten én de continuïteit van je bedrijf.

Youssef Bey (Cresco Cybersecurity) nam ons als ethisch hacker mee in het hoofd van een aanvaller. Zijn les? Technologie is belangrijk, maar mensen blijven vaak de zwakste schakel. Beleid, training en bewustwording maken écht het verschil.

Kennissessies met verdieping en praktische handvatten

Na het plenaire deel volgden vier kennissessies. Ondernemers konden er twee kiezen en kregen verdieping op thema’s als NIS2, OT-security, gedrag en integraal veiligheidsbeleid.

Jeff Scipio (Guardian360) hield een krachtig pleidooi om het simpel te houden. Geen grote plannen op papier, maar beginnen met een concreet plan van aanpak. Wie is waarvoor verantwoordelijk? Wat weet je van de kwetsbaarheden in je ICT? En welke vragen stel je aan je ICT-partner? Controle is key.

Koen Verbeke (Brand Compliance) gaf uitleg over de NIS2-wetgeving en hoe je daar als ondernemer vandaag al mee aan de slag kunt. Hij benadrukte dat je ook zonder wetgeving al grote stappen kunt zetten. Bijvoorbeeld met het CyberFundamentals-framework of de ISO 27001-standaard.

Nick Peeters (SoterICS) liet zien hoe kwetsbaar productieomgevingen kunnen zijn voor cyberaanvallen. Eén succesvolle hack kan voldoende zijn om machines stil te leggen en processen plat te leggen. Hij pleitte voor een risicogestuurde aanpak, specifiek gericht op OT-security in de industrie.

Jeroen Meijering (Schelde Safety Network) besprak waarom het belangrijk is om cybersecurity niet los te zien van andere veiligheidsdomeinen. Zijn sessie zette digitale weerbaarheid in een breder perspectief. Als onderdeel van een integrale veiligheidsaanpak binnen organisaties.

Neem contact met ons op

Jouw bedrijf digitaliseren?

Wij helpen je graag. Programmamanager Industriële en Digitale Innovatie Rutger van der Male kijkt graag met je naar de mogelijkheden. 

Rutger van der Male

Programmamanager Industriële & Digitale Innovatie