Accepteer marketing cookies om de video te bekijken.

Van prototype naar medisch gecertificeerd product
CD Leycom ontwikkelde een technologie waarmee artsen hartfalen beter kunnen diagnosticeren en behandelen. In samenwerking met Unitron werd het grote laboratoriumprototype doorontwikkeld tot een compact en gebruiksvriendelijk medisch apparaat.
"Onze eerste versie was zo groot als een koelkast," vertelt Jan Bovelander van CD Leycom. "Dankzij Unitron hebben we het teruggebracht tot een compact, geavanceerd apparaat dat klaar is voor bredere toepassing."

Dat was een belangrijke stap, maar nog niet voldoende: om het product in Europa op de markt te brengen, was een nieuwe certificering nodig. En zo’n certificeringstraject is kostbaar en tijdrovend.

Impuls Zeeland en De Zeeuwse Verzekeringen investeren in innovatie
Voor de certificering en marktintroductie in Europa vond CD Leycom de juiste financieringspartner in Impuls Zeeland. Via het Zeeuws Participatiefonds (ZPF) werd een investering verstrekt waarmee het bedrijf de benodigde stappen kon zetten.

Een impuls voor...

"Vanuit het Zeeuws Participatiefonds doen we met name eigenvermogensinvesteringen," legt Ralph Veerhoek van Impuls Zeeland uit. "We worden tijdelijk mede-aandeelhouder en streven ernaar dat het bedrijf na vijf tot acht jaar weer zelfstandig verder kan, of wordt overgenomen door een strategische partij in de markt, om verdere ontwikkeling mogelijk te maken."


De Zeeuwse Verzekeringen

Ook De Zeeuwse Verzekeringen is als aandeelhouder van het Zeeuws Participatiefonds nauw betrokken.
"Als regionale verzekeraar vinden wij het belangrijk om een maatschappelijke rol te vervullen ter stimulering van de Zeeuwse economie en werkgelegenheid. Daarom brengen wij binnen het Zeeuws Participatiefonds niet alleen kapitaal, maar ook kennis in. Bovendien zijn we van plan om ons belang in dit fonds de komende jaren uit te breiden," vertelt Edwin Ganzeman van De Zeeuwse Verzekeringen.

Meer dan financiering
Naast financiering heeft CD Leycom ook baat bij het netwerk en de kennis van Impuls Zeeland.

"Geld is niet het enige. Je wilt ook een netwerk en 'business understanding'. Dat hebben we bij Impuls gevonden. Dat is tot op de dag van vandaag ontzettend waardevol."
Jan Bovelander, CD Leycom.

Dankzij deze gezamenlijke inspanningen kan CD Leycom zijn technologie verder ontwikkelen en bijdragen aan de strijd tegen hartfalen wereldwijd.

Ga met ons in gesprek

Ook op zoek naar financiering?

Heb jij een ambitieus plan, maar mis je de middelen om de volgende stap te zetten? We beheren diverse fondsen (lening of participatie) met financieringsmogelijkheden van €10.000 tot €2.500.000 en helpen je om je kansen optimaal te benutten. Meer weten? Ga met ons in gesprek!